PAIH Webinaria
Strona główna > PAIH Webinaria

Nasi eksperci

Marta Szczygieł

Marta Szczygieł

Biuro PAIH w Tokio

Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Tokio.

Od lat związana jest z Japonią - w 2012 roku ukończyła japonistykę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, po czym wyjechała kontynuować naukę na Uniwersytecie Osakijskim jako stypendystka rządu japońskiego, gdzie obroniła doktorat. W latach 2018-2020 prowadziła badania na Uniwersytecie Tokijskim jako stypendystka the Japan Society for the Promotion of Science.

Posiada bogate doświadczenie jako tłumacz polsko-japoński dla największych japońskich korporacji, takich jak Toyota czy Sumitomo. Pracowała także jako analityk rynku, co ostatecznie skupiło jej zainteresowanie na sektorze prywatnym.

W PAIH od 2021 roku. W codziennej pracy wykorzystuje dotychczasowe doświadczenia w celu ułatwienia ekspansji polskich przedsiębiorstw na rynek japoński.

Piotr Kucharczyk

Piotr Kucharczyk

Biuro PAIH w Tokio

Ekspert w Zagranicznym Biurze Handlowym PAIH w Tokio.

Ukończył lingwistykę stosowaną oraz zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim. Jest również absolwentem Uniwersytetu Waseda na kierunku International Culture and Communication.

Doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi w Polskim Związku Piłki Nożnej podczas organizacji Mistrzostw Świata FIFA U-20 2019 w Polsce.

W Zagranicznym Biurze Handlowym PAIH w Tokio pracuje od lutego 2023 roku, gdzie zajmuje się wspieraniem ekspansji polskich przedsiębiorstw do Japonii.

Spośród języków obcych zna angielski, japoński oraz hiszpański. Prywatnie fan piłki nożnej oraz gier wideo.

Sprawdź nadchodzące webinaria
  • Udostępnij:

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij