PAIH Newsletter luty 2022, Numer 51
Nie przegap...
Forum Ekonomiczno-Środowiskowe OBWE
30. Forum Ekonomiczno-Środowiskowego OBWE
W dniach 14-15 lutego odbyło się 30. Forum Ekonomiczno-Środowiskowe OBWE w Wiedniu. Tematem tegorocznego spotkania było trwałe ożywienie gospodarcze po pandemii COVID-19. Polskę reprezentował, m.in. Członek Zarządu PAIH Grzegorz Słomkowski. Podczas swojego wystąpienia zwrócił uwagę na różnego rodzaju zmiany płynące z pojawienia się COVID-19.

Szczegóły »
Forum Gospodarcze - Silna Polska, Silną Gospodarką
... oraz Forum Gospodarczego "Silna Polska, Silną Gospodarką"
17 lutego w Gorzowie odbyła się konferencja gospodarcza zorganizowana przez Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. Celem inicjatywy było jak najlepsze rozpropagowanie instrumentów wspierających rozwój gospodarczy i nawiązanie kontaktów pomiędzy zainteresowanymi. Polską Agencję Inwestycji i Handlu reprezentował Członek Zarządu PAIH Grzegorz Słomkowski.

Szczegóły »
Dubaj
... i Spotkania Ministerstwa Rozwoju i Technologii, PAIH oraz Międzynarodowej Rady Inwestorów ZEA (UAE IIC)
17 lutego odbyło się spotkanie przedstawicieli MRiT, PAIH oraz UAE IIC, na którym Polska Agencja Inwestycji i Handlu zaprezentowała programy wspierające inwestycje zagraniczne w Polsce. Rozmowy w formule online zakończono potwierdzeniem chęci udziału strony emirackiej w Polsko-Afrykańskim Forum Gospodarczym oraz strony polskiej w dorocznym spotkaniu inwestorów w Dubaju.

Szczegóły »
Polsko-senegalski okrągły stół gospodarczy
... a także Polsko-senegalskiego okrągłego stołu gospodarczego
Przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu uczestniczyli w polsko-senegalskim okrągłym stole gospodarczym. Spotkanie w ramach misji polskich firm zorganizowano 24 lutego 2022 roku w Dakarze. Wydarzenie pozwoliło przedstawić polskie projekty współpracy, zarówno w kontekście bilateralnym, jak i ogólnoafrykańskim.

Szczegóły »

Wydarzenia

Beauty and Hair Expo 2022
Termin: 4-6 marca
Miejsce: Zagrzeb, Chorwacja
Spotkania B2B Poland-ASEAN - Regional Cosmetics Forum
Termin: 7-20 marca
Miejsce: online
Polsko-Brytyjskie Forum BTI 2022
Termin: 9-10 marca
Miejsce: online
Twoja marka w Chinach - główne przyczyny odmowy rejestracji znaku towarowego
Termin: 10 marca
Miejsce: online
Misja gospodarcza polskich firm do Grecji wraz z uczestnictwem w targach FOOD EXPO GREECE 2022
Termin: 12-14 marca
Miejsce: Ateny, Grecja
Konferencja inwestycyjna "Why Poland now?"
Termin: 16 marca
Miejsce: online
Misja gospodarcza polskich firm do Belgii wraz z uczestnictwem w targach TAVOLA 2022
Termin: 20-22 marca
Miejsce: Kortrijk i Bruksela, Belgia
Targi HORECA Connects w Bejrucie
Termin: 22-24 marca
Miejsce: Bejrut, Liban
Targi Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED
Termin: 23-25 marca
Miejsce: Poznań
China Food and Drinks Fair 2022
Termin: 24-26 marca
Miejsce: Chengdu, Chiny
Polsko-Afrykańskie Forum Gospodarcze
Termin: 28 marca
Miejsce: Dubaj, ZEA

wszystkie wydarzenia

RAPORTY, RANKINGI, KOMENTARZE

Badanie Klimatu Inwestycyjnego w Polsce - 13. Edycja
Polska Agencja Inwestycji i Handlu oraz Grant Thornton zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji Badania Klimatu Inwestycyjnego w Polsce. Badanie ma na celu poznanie opinii firm z kapitałem zagranicznym na temat czynników mających wpływ na warunki rozpoczynania oraz prowadzenia działalności w naszym kraju. Badanie jest anonimowe i prowadzone w trybie online. Ankietę będzie można wypełnić do 15 marca 2022 r. pod adresem: www.paih.gov.pl/klimat.

Szczegóły »
Trwałe ożywienie gospodarcze po pandemii COVID-19
- Wpływ pandemii był szybki i poważny, ale wydaje się, że nastąpi podobnie szybkie odbicie. Niestety Covid-19 to nie nasz jedyny problem, inne sprawy nie znikają tak po prostu z powodu pandemii. Często jest wręcz przeciwnie, problemy nasilają się. Dlatego tak ważne jest by agencje i instytucje publiczne współpracowały z sektorem prywatnym w celu stworzenia sprawiedliwego ekosystemu, który ułatwi rozwój przedsiębiorstw i będzie wspierał przedsiębiorczość. - mówił podczas 30. Forum Ekonomiczno-Środowiskowego OBWE Grzegorz Słomkowski, Członek Zarządu PAIH.
Polsko-senegalski okrągły stół gospodarczy
- Nasze dzisiejsze spotkanie jest najlepszym dowodem na znaczenie polsko-senegalskiego partnerstwa. Widzimy ogromny potencjał rozwoju naszych wzajemnych stosunków gospodarczych. Zwłaszcza, że od wielu lat są na dobrym poziomie. Senegal jest jednym z najważniejszych partnerów Polski w Afryce i kluczowym partnerem w Afryce Zachodniej - naszej bramie do tej części kontynentu. - mówił podczas spotkania polsko-senegalskiego okrągłego stołu gospodarczego Zdzisław Sokal, Członek Zarządu PAIH.

Przegląd makroekonomiczny PAIH

Zapraszamy na comiesięczną dawkę analizy makroekonomicznej Polski przygotowanej na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego. Więcej »

Co słychać w biznesie

Ekologiczne rozwiązania budowlane z Polski podbijają rynek UE
Firma SADDAR specjalizująca się w produkcji ekologicznych elementów budowlanych podpisała kontrakt z dystrybutorem we Francji. W marcu tego roku produkty polskiej marki zostaną dostarczone do francuskich sklepów Brico Marche.
Ekspandowane zboża z Polski podbijają Portugalię
Dzięki wsparciu Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Lizbonie polski producent zbóż ekspandowanych Soligrano wszedł na rynek portugalski. Polska marka rozpoczęła współpracę z wiodącym partnerem handlowym w segmencie zdrowej żywności w Portugalii.

Nadchodzące wydarzenia

Polsko-Afrykańskie Forum Gospodarcze już 28 marca 2022 r.
Polsko-Afrykańskie Forum Gospodarcze jest kolejnym międzynarodowym wydarzeniem organizowanym w ramach programu gospodarczego Polski na Wystawie Światowej Expo 2020 Dubai.

Spotkanie będzie platformą do wzmocnienia więzi polsko-afrykańskich w celu budowania przyjaznego otoczenia biznesowego i pogłębiania stosunków gospodarczych pomiędzy krajami. Głównym celem Forum jest prezentacja polskich osiągnięć, know-how i technologii, a także zapewnienie możliwości nawiązania współpracy z partnerami gospodarczymi z krajów afrykańskich. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele delegacji państwowych oraz przedsiębiorcy z Polski, z Afryki i Bliskiego Wschodu. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny dostępne na expo.gov.pl.

Partnerami Forum oraz Partnerami Strategicznymi Pawilonu Polski są PKN ORLEN oraz Bank Gospodarstwa Krajowego BGK.

Szczegóły »

Komunikat

Uważaj na niewiarygodnych kontrahentów
Trudna sytuacja gospodarcza wywołana pandemią COVID-19 sprawia, że coraz więcej polskich firm szuka rynków zbytu dla swoich produktów i usług za granicą. Sprzedaż zagraniczna to naturalna szansa, ale czasami również zagrożenie. Kiedy możesz mieć do czynienia z oszustem?
  • w miarę możliwości unikaj dostaw towarów na kredyt bankowy i domagaj się uregulowania zaliczki;
  • zawsze możesz skontaktować się z firmą, pod którą istnieje podejrzenie, że ktoś się podszywa, w celu sprawdzenia, czy taka osoba rzeczywiście tam pracuje; często wystarcza samodzielna weryfikacja adresu mailowego, z którego kontaktuje się z nami dana osoba; adresy osób podszywających się często potrafią minimalnie różnić się od oficjalnych domen;
  • w przypadku wątpliwości co do autentyczności potencjalnego partnera, możesz również zgłosić do Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która za pośrednictwem Zagranicznych Biur Handlowych zweryfikuje wskazany podmiot.
Wiarygodność Kontrahenta Pobierz broszurę "Wiarygodność Kontrahenta" i dowiedz się więcej »
Chcesz sprawdzić wiarygodność kontrahenta?
Skontaktuj się z nami! »

Mapa rynków zagranicznych

Masz pytania?
Zadzwoń na infolinię PAIH 24h: +48 22 334 99 55
lub napisz: paih24@paih.gov.pl

Śledź nas:  Facebook  Twitter  YouTube  LinkedIn  Instagram  Archiwum PAIH Newsletter