PAIH Newsletter maj 2022, Numer 54
Nie przegap...
Impact’22
obecności PAIH na Impact’22
Za nami jeden z najważniejszych kongresów biznesowych - Impact’22. Wydarzenie odbyło się w Poznaniu w dniach 11-12 maja br. W tegorocznym Kongresie eksperci, naukowcy, przedsiębiorcy i przedstawiciele administracji rządowej dyskutowali o najważniejszych wyzwaniach stojących przed polską i europejską gospodarką. Z ramienia Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w wydarzeniu uczestniczyli m.in. Prezes Krzysztof Drynda oraz Członek Zarządu PAIH Grzegorz Słomkowski.

Szczegóły »
Diia.Business
... otwarcia pierwszego zagranicznego Centrum Doradztwa Biznesowego Diia.Business
W Warszawie działalność rozpoczęło Centrum Doradztwa Biznesowego dla Ukraińców Diia.Business. Już od pierwszych dni funkcjonowania ośrodka każdy obywatel Ukrainy przebywający w Polsce będzie mógł skorzystać z bezpłatnych profesjonalnych konsultacji w zakresie m.in. zatrudnienia na terytorium Polski. Diia.Business zostało uruchomione przez Ministerstwo Transformacji Cyfrowej Ukrainy, polskie Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Polską Agencję Inwestycji i Handlu oraz Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa we współpracy z firmą Mastercard.

Szczegóły »
Perły Samorządu
... udziału PAIH w Kongresie Perły Samorządu
Zakończył się Kongres Perły Samorządu. Wydarzenie odbyło się w Gdyni w dniach 18-19 maja br. Tegoroczny Kongres zgromadził zarówno przedstawicieli sektora publicznego, jak i prywatnego - reprezentantów biznesu, instytucji państwowych oraz samorządowców. Polską Agencję Inwestycji i Handlu reprezentował m.in. Członek Zarządu Zdzisław Sokal.

Szczegóły »

Wydarzenia czerwcowe

Konferencja "GO GREEN - Hydrogen solutions from Poland and Belgium"
Termin: 9 czerwca
Miejsce: Bruksela, Belgia
Konferencja B2B online sektora spożywczego, kosmetycznego, FMCG, drzewnego
Termin: 10 czerwca
Miejsce: online
Polish Tech Day 2022
Termin: 10 i 14-16 czerwca
Miejsce: online / Warszawa, Paryż, Londyn
Targi Summer Fancy Food Show 2022
Termin: 12-14 czerwca
Miejsce: Nowy Jork, Stany Zjednoczone
Polskie Stoisko Narodowe na targach Digital Enterprise Show (DES) w Maladze
Termin: 14-16 czerwca
Miejsce: Malaga, Hiszpania
Polskie Stoisko Narodowe na targach Manila Foods and Beverages Expo (MAFBEX) 2022
Termin: 15-19 czerwca
Miejsce: Manila, Filipiny
Mining Week Kazakhstan 2022
Termin: 28-30 czerwca
Miejsce: Karaganda, Kazachstan

wszystkie wydarzenia

Nabór wciąż trwa!

Webinarium "Sektor mrożonek w Polsce i w Singapurze"
Termin: 8 czerwca
Miejsce: online
Konferencja "Ukraina - Polska: logistyczne zagadnienia w czasie wojny. Nowe możliwości, perspektywy dla współpracy"
Termin: 15 czerwca
Miejsce: online
Webinarium "Sektor budowlany w Mongolii"
Termin: 30 czerwca
Miejsce: online
Konkurs SLINGSHOT 2022
Termin: 24 lipca
Miejsce: online
Polskie Stoisko Narodowe na targach COSME Osaka 2022
Termin: 28-30 września
Miejsce: Osaka, Japonia
Targi "AgroWorld Qazaqstan" oraz "FoodExpo Qazaqstan"
Termin: 2-4 listopada
Miejsce: Ałmaty, Kazachstan

wszystkie wydarzenia

RAPORTY, RANKINGI, KOMENTARZE

Krzysztof Drynda podczas otwarcia pierwszego zagranicznego Centrum Doradztwa Biznesowego Diia.Business
Rolą i specjalizacją PAIH jest wspieranie polskich przedsiębiorców w działalności międzynarodowej. Obecnie takiego wsparcia potrzebują również firmy relokowane z terenów objętych działaniami wojennymi w Ukrainie. Cieszę się, że możemy uczestniczyć w projekcie Diia.Business Center wspólnie z Ministerstwem Transformacji Cyfrowej Ukrainy oraz Ministerstwem Rozwoju i Technologii. Dzięki temu ukraińskie firmy mogą zachować ciągłość działania, a tym samym zminimalizować wpływ wojny na gospodarkę.
Zdzisław Sokal podczas panelu dyskusyjnego na Kongresie Perły Samorządu
Relacje samorządów oraz sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) stanowią bazę do tego, żebyśmy jako Polska Agencja Inwestycji i Handlu mogli realizować swoje podstawowe cele w zakresie wspierania inwestycji zagranicznych w Polsce oraz inwestycji polskich za granicą.

Przegląd makroekonomiczny PAIH

Zapraszamy na comiesięczną dawkę analizy makroekonomicznej Polski przygotowanej na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego. Więcej »

Co słychać w biznesie

Porozumienie o Współpracy z FinTech Poland
PAIH i Fundacja FinTech Poland podpisały Porozumienie o Współpracy. Zawarty 29 kwietnia br. dokument umożliwi transfer wiedzy eksperckiej pomiędzy organizacjami oraz wspólne działania mające na celu promocję polskich przedsiębiorców działających w sektorze fintech zagranicą.
Nowe narzędzie dla przedsiębiorców - baza branżowych wydarzeń
Polska Agencja Inwestycji i Handlu udostępniła nowe, dedykowane przedsiębiorcom narzędzie biznesowe. Na stronie PAIH uruchomiona została baza rekomendowanych wydarzeń branżowych w kraju i na świecie.
Porozumienie pomiędzy Urzędem Komisji Nadzoru Finansowego a PAIH S.A.
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego oraz PAIH zawarły porozumienie o współpracy. Dokument został podpisany przez Zastępcę Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Marcina Mikołajczyka oraz reprezentujących PAIH Prezesa Zarządu Krzysztofa Dryndę i Członka Zarządu Zdzisława Sokala.

Nadchodzące wydarzenia

Oslo Innovation Week - nabór polskich startupów
Rozpoczął się nabór polskich startupów do udziału w Oslo Innovation Week, czyli wydarzenia na cztery dni przemieniającego norweską stolicę w centrum innowacji całej Skandynawii. Tydzień Innowacji gromadzi przedsiębiorców, inwestorów i przedstawicieli korporacji. Polska Agencja Inwestycji i Handlu w ramach Oslo Innovation Week organizuje polsko-norweskie spotkanie kierowane do startupów technologicznych.

Szczegóły »

Komunikat

Uważaj na niewiarygodnych kontrahentów
Trudna sytuacja gospodarcza wywołana pandemią COVID-19 sprawia, że coraz więcej polskich firm szuka rynków zbytu dla swoich produktów i usług za granicą. Sprzedaż zagraniczna to naturalna szansa, ale czasami również zagrożenie. Kiedy możesz mieć do czynienia z oszustem?
  • w miarę możliwości unikaj dostaw towarów na kredyt bankowy i domagaj się uregulowania zaliczki;
  • zawsze możesz skontaktować się z firmą, pod którą istnieje podejrzenie, że ktoś się podszywa, w celu sprawdzenia, czy taka osoba rzeczywiście tam pracuje; często wystarcza samodzielna weryfikacja adresu mailowego, z którego kontaktuje się z nami dana osoba; adresy osób podszywających się często potrafią minimalnie różnić się od oficjalnych domen;
  • w przypadku wątpliwości co do autentyczności potencjalnego partnera, możesz również zgłosić do Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która za pośrednictwem Zagranicznych Biur Handlowych zweryfikuje wskazany podmiot.
Wiarygodność Kontrahenta Pobierz broszurę "Wiarygodność Kontrahenta" i dowiedz się więcej »
Chcesz sprawdzić wiarygodność kontrahenta?
Skontaktuj się z nami! »

Mapa rynków zagranicznych

Masz pytania?
Zadzwoń na infolinię PAIH 24h: +48 22 334 99 55
lub napisz: paih24@paih.gov.pl

Śledź nas:  Facebook  Twitter  YouTube  LinkedIn  Instagram  Archiwum PAIH Newsletter