PAIH Business Brief kwiecień-maj 2020, Numer 30
Nie przegap...
Weź udziału w wirtualnej odsłonie China-CEEC Expo
... udziału w wirtualnej odsłonie China-CEEC Expo
Targi China - CEEC Expo and International Consumer Goods Fair (China - CEEC Expo) co roku odbywały się w mieście Ningbo, w tym - ze względu na globalną pandemię - wydarzenie przenosi się do sieci.

Masz więc niepowtarzalną szansę BEZPŁATNIE zaprezentować się na największych targach konsumenckich dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej w Chinach.

Zarejestruj się »

Wydarzenia

Sprawdź jakie wydarzenia biznesowe na świecie nie odbędą się w najbliższym czasie. Niektóre z nich zostały przełożone nawet na 2021 r.

Komentarz eksperta rynkowego

Komentarz Przemysława Zaręby, kierownika biura PAIH w Kuala Lumpur (rynki: Malezja, Mjanma)
Spory rynek wewnętrzny liczący ponad 32 mln ludności oraz położenie kraju w geograficznym centrum Azji Południowo-Wschodniej to ciekawa oferta, która pozwala na dostęp do olbrzymiej grupy potencjalnych klientów, plasując Malezję na pozycji tzw. hubu dystrybucyjnego w całym regionie ASEAN. W związku z tym, w naszej ocenie branża kosmetyczna jest jedną z najciekawszych i najbardziej perspektywicznych dla polskich przedsiębiorców. Malezja to także największe na świecie centrum bankowości islamskiej - branży jeszcze mało znanej w Polsce. Reprezentuje ponad 66% światowego rynku islamskich papierów wartościowych (obligacje sukuk), a malezyjski ringgit to waluta, którą użyto w ponad 50% tego typu wystawionych obligacji (przed dolarem amerykańskim). Rynek ubezpieczeń, a zwłaszcza ubezpieczenia takaful oparte na prawie muzułmańskim sharia to kolejny atrakcyjny obszar działalności dla potencjalnych inwestorów z Polski.

Więcej w depeszy Agencji ISBnews dostępnej m.in. na portalu forsal.pl.

Przegląd makroekonomiczny PAIH

Zapraszamy na comiesięczną dawkę analizy makroekonomicznej Polski przygotowanej na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego. Więcej »

Co słychać w biznesie

Polska za przełożeniem terminu EXPO Dubai
Decyzją 2/3 głosów państw-członków Komitetu Wykonawczego Biura Wystaw Światowych w Paryżu EXPO Dubai rozpocznie się rok później, tj. 1 października 2021 r. i potrwa do 31 marca 2022 r. Komitet przychylił się tym samym do rekomendacji rządu ZEA oraz Komitetu Sterującego EXPO 2020 Dubai, aby ze względu na pandemię COVID-19 przełożyć Wystawę. W imieniu Polski głos za zmianą terminu oddał Komisarz Adrian Malinowski. Więcej »

Czy wiesz, że...

... uruchomiliśmy serwis PAIH24?
Z myślą o Was - polskich przedsiębiorcach - uruchomiliśmy serwis PAIH24 na który składa się całodobowa infolinia (22 334 99 55) i skrzynka mailowa (paih24@paih.gov.pl). Uzyskacie tam między innymi informacje o aktualnej sytuacji epidemicznej i logistycznej na świecie.

Podobne materiały, w przystępnej i skondensowanej formie, publikujemy:
Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź serwis PAIH24!

Komunikat

Kierując się troską o bezpieczeństwo naszych pracowników, klientów oraz wszystkich zdecydowaliśmy się dostosować wszystkie procedury do obecnej sytuacji wywołanej przez koronawirus.

Zespól PAIH wraz z poszczególnymi Zagranicznymi Biurami Handlowymi pracuje obecnie w systemie pracy zdalnej, utrzymując zdolność do pomocy i wsparcia Państwa działań biznesowych w najlepszy możliwy sposób dostosowany do obecnych warunków lokalnych.

Ograniczyliśmy liczbę bezpośrednich spotkań z klientami, ale cały czas jesteśmy obecni w Polsce i poza jej granicami po to, by pomagać Wam w realizacji Waszych strategii rozwoju. Możecie Państwo liczyć na nas w tym trudnym dla Wszystkich okresie.

Możecie Państwo liczyć na nas w tym trudnym dla Wszystkich okresie. Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz: www.paih.gov.pl/kontakt. Zespół ekspertów zajmie się Państwa sprawą i przekaże w miarę możliwości do odpowiednich przedstawicieli, którzy będą temat procedowali. Ponadto, jesteśmy do Państwa dyspozycji telefonicznie oraz mailowo, zgodnie z informacją na naszych stronach.

Redakcja: Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.,
ul. Krucza 50, 00-025 Warszawa
Biuro Rzecznika Prasowego, tel.: +48 22 334 99 16,
e-mail: redakcja@paih.gov.pl

Śledź nas:  Facebook  Twitter  YouTube  LinkedIn  Archiwum PAIH Business Brief
Infolinia PAIH: 22 334 99 99