PAIH Business Brief marzec 2020, Numer 29
Nie przegap...
Konkurs „Go to brand - EXPO 2020”
... konkursu „Go to brand - EXPO 2020”
Zyskaj wsparcie finansowe na pokrycie części kosztów działań promocyjnych na rynku ZEA w związku z EXPO Dubaj 2020. Wniosek możesz złożyć on-line do 14 maja 2020 r. »

Webinaria PAIH - spotkajmy się online

Gruzja - Rynek kosmetyczny, szanse dla polskich firm kosmetycznych
Chcesz poznać potencjał gruzińskiego rynku kosmetycz­nego? Dowiedzieć się jak wygląda sytuacja gospodarcza Gruzji w czasach epidemii koronawirusa?

Weź udział w naszym webinarium i zadaj najważniejsze dla Ciebie pytania!

Kiedy: 6 kwietnia, godz. 11.00
Potencjał e-commerce w branży kosmetycznej
Chcesz posłuchać o najpopular­niejszych platformach marketplace B2C i dowiedzieć się jak wykorzystać potencjał rynku azjatyckiego w e-commerce?

Weź udział w webinarium, które organizujemy z firmą doradczą OEX24.

Kiedy: 3 kwietnia, godz.10.00
Rynek kosmetyczny w Australii - szanse dla polskich firm kosmetycznych
Chcesz poznać prawne i praktyczne aspekty wprowadzenia produktów kosmetycznych na Antypody? Dowiedzieć się jak na lokalny rynek może wpłynąć epidemia COVID-19?

Dołącz do naszego webinarium.

Kiedy: 7 kwietnia, godz. 10.00

wszystkie wydarzenia

Wydarzenia

Sprawdź jakie wydarzenia biznesowe na świecie nie odbędą się w najbliższym czasie. Niektóre z nich zostały przełożone nawet na 2021 r.

Komentarz eksperta rynkowego

Jak handlować z Niemcami w czasie pandemii? Zobacz rozmowę z szefem biura PAIH we Frankfurcie nad Menem.
Jak handlować z Niemcami w czasie pandemii? Zobacz rozmowę z szefem biura PAIH we Frankfurcie nad Menem.
Jak wygląda współpraca gospodarcza Polski i Hiszpanii w warunkach epidemii? Przeczytaj komentarz kierownika biura PAIH w Madrycie.
Nie ma problemu z transportem do i z Hiszpanii, granice dla przewozu towarów są otwarte. Sytuacja jest jednak dynamiczna, w każdej chwili może ulec zmianie. Obserwujemy ją z partnerami z administracji publicznej.

W Hiszpanii podobnie jak we wszystkich europejskich krajach dotkniętych koronawirusem największe jest zapotrzebowanie na produkty farmaceutyczne i higieniczne. Wiele z nich znajduje się jednak na liście produktów medycznych objętych przez Ministerstwo Zdrowia zakazem wywozu. Mimo to polskie firmy mogą się wykazać. Mają doświadczenie w budowie szpitali modułowych, a biorąc pod uwagę liczbę chorych w Hiszpanii, będzie zapotrzebowanie na takie obiekty. Obecnie największe centrum wystawiennicze IFEMA zostało przekształcone w szpital na 5,5 tys. łóżek. Podobnie wykorzystano jeden z hoteli, prawdopodobnie to samo czeka kolejne.

Kryzys w Hiszpanii rozpętał się na dobre dwa tygodnie temu, gdy rząd ogłosił stan epidemii i ograniczył przemieszczanie się ludzi w całym kraju. Pozostajemy na posterunku i jesteśmy do dyspozycji.

Więcej w wydaniu Pulsu Biznesu z 27 marca 2020 r. i na portalu pb.pl: więcej »

Komentarz eksperta branżowego

Jak ze skutkami pandemii COVID-19 radzi sobie polska branża motoryzacyjna?
Jak ze skutkami pandemii COVID-19 radzi sobie polska branża motoryzacyjna? Przeczytaj komentarz eksperta PAIH Grzegorza Gałczyńskiego.
Epidemia COVID-19 obnaża wiele słabości branży motoryzacyjnej w Polsce i na świecie, o których eksperci pisali od lat. Uzależnienie rodzimej branży od rynków europejskich niesie za sobą liczne ryzyka w przypadku wystąpienia turbulencji gospodarczych u naszych głównych partnerów handlowych. Naprawa szkód wynikłych z obecnej sytuacji z pewnością zajmie kilka lat.
Zobacz całość komentarza »

Przegląd makroekonomiczny PAIH

Zapraszamy na comiesięczną dawkę analizy makroekonomicznej Polski przygotowanej na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego. Więcej »

Co słychać w biznesie

HANNOVER MESSE 2020 odwołane
Organizator największych w Europie targów przemysłowych Hannover Messe zdecydował o odwołaniu tegorocznej edycji ze względu na narastającą epidemię COVID-19 w Europie. W związku z zaistniałą sytuacją Polska Agencja Inwestycji i Handlu nie może kontynuować prac nad organizacją Polskiego Stoiska Narodowego.
Adrian Malinowski pokieruje przygotowaniami do Wystawy Światowej EXPO 2020 w Dubaju
Rada Ministrów powołała nowego Komisarza Generalnego Sekcji Polskiej Wystawy Światowej EXPO 2020 w Dubaju. Stanowisko objął Adrian Malinowski, dotychczas Dyrektor Departamentu Handlu i Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Rozwoju.

Czy wiesz, że...

... tegoroczne nabory do projektu Polskie Mosty Technologiczne odbędą się w innym terminie?
Jeśli planujesz ekspansję na takie rynki jak: Kanada i Kazachstan, ZEA czy Arabia Saudyjska, Senegal i Singapur, zaglądaj na stronę projektu Polskie Mosty Technologiczne. Poinformujemy Cię o nowych terminach kolejnych rund konkursowych.

Komunikat

Kierując się troską o bezpieczeństwo naszych pracowników, klientów oraz wszystkich zdecydowaliśmy się dostosować wszystkie procedury do obecnej sytuacji wywołanej przez koronawirus.

Zespól PAIH wraz z poszczególnymi Zagranicznymi Biurami Handlowymi pracuje obecnie w systemie pracy zdalnej, utrzymując zdolność do pomocy i wsparcia Państwa działań biznesowych w najlepszy możliwy sposób dostosowany do obecnych warunków lokalnych.

Ograniczyliśmy liczbę bezpośrednich spotkań z klientami, ale cały czas jesteśmy obecni w Polsce i poza jej granicami po to, by pomagać Wam w realizacji Waszych strategii rozwoju. Możecie Państwo liczyć na nas w tym trudnym dla Wszystkich okresie.

Możecie Państwo liczyć na nas w tym trudnym dla Wszystkich okresie. Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz: www.paih.gov.pl/kontakt. Zespół ekspertów zajmie się Państwa sprawą i przekaże w miarę możliwości do odpowiednich przedstawicieli, którzy będą temat procedowali. Ponadto, jesteśmy do Państwa dyspozycji telefonicznie oraz mailowo, zgodnie z informacją na naszych stronach.

Redakcja: Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.,
ul. Krucza 50, 00-025 Warszawa
Biuro Rzecznika Prasowego, tel.: +48 22 334 99 16,
e-mail: redakcja@paih.gov.pl

Śledź nas:  Facebook  Twitter  YouTube  LinkedIn  Archiwum PAIH Business Brief
Infolinia PAIH: 22 334 99 99