Inwestycje
Strona główna > Inwestycje > Zachęty inwestycyjne > Parki przemysłowe i technologiczne > Park Naukowo-Technologiczny w Opolu Sp. z o.o.

Park Naukowo-Technologiczny w Opolu Sp. z o.o.

PL | EN

Park Naukowo-Technologiczny w Opolu jest miejscem współpracy nauki i biznesu, stwarza możliwość poszukiwania i wdrażania nowych rozwiązań technologicznych na styku tych dwóch światów. Tworzy również korzystne warunki dla rozwoju gospodarczego i naukowego miasta Opola oraz całego regionu poprzez pomoc już istniejącym, jak również nowo powstającym inicjatywom. Spółka jest platformą współpracy dla środowisk biznesowych i naukowych, pośrednio tworzy nowe miejsca pracy dla wykształconych na opolskich uczelniach młodych ludzi. Dzięki utworzeniu parku proinnowacyjne opolskie firmy uzyskują dostęp do specjalistycznych laboratoriów badawczych, zaawansowanego środowiska teleinformatycznego, pomieszczeń biurowych o wysokim standardzie oraz wszelkiej innej niezbędnej infrastruktury i usług koniecznych do prowadzenia działalności, z korzyścią dla społeczności lokalnych miasta i regionu.


Lokalizacja

PNT w Opolu jest położony przy opolskiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w północno-zachodniej części miasta. Ze względu na bliskość centrum, jak również obwodnicy północnej i autostrady A4 jest to strategiczna lokalizacja dla takich przedsięwzięć. W sąsiedztwie PNT w Opolu znajdują się Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, centrum handlowe Karolinka oraz firmy leżące na terenie WSSE.


Oferta

  • preferencyjne warunki wynajmu powierzchni biurowych, laboratoryjnych i produkcyjnych;
  • usługi Centrum Projektowania Inżynierskiego - obliczenia symulacyjne z zastosowaniem maszyn wytrzymałościowych, narzędzi pomiarowych, programów symulacyjnych Ansys oraz narzędzi inżynierii odwrotnej;
  • usługi Centrum Przetwarzania Danych w standardzie Rated 3 wg normy ANSI/TIA 942 - m.in. kolokacja serwerów, serwery dedykowane, VPS prywatny, odsprzedaż publicznej adresacji, usługi dodatkowe;
  • wsparcie doradcze i szkoleniowe w szerokim zakresie tematycznym;
  • usługi Inkubatora Przedsiębiorczości - m.in. Wirtualne Biuro, Inkubacja;
  • usługi rzecznika patentowego;
  • pomoc w pozyskiwaniu źródeł finansowania;
  • prowadzenie projektów współpracy międzynarodowej.


Kontakt

Park Naukowo-Technologiczny w Opolu sp. z o.o.
ul. Technologiczna 2
45-839 Opole
tel.: +48 884 883 627
e-mail: biuro@pnt.opole.pl
www.pnt.opole.pl


Powrót »


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij