Inwestycje

Płużnicki Park Inwestycyjny


Płużnicki Park Inwestycyjny


PL | EN

Gmina Płużnica jest położona na ziemi chełmińskiej, w województwie kujawsko-pomorskim. Ma dogodne usytuowanie ze względu na bliskość Torunia, Bydgoszczy i Grudziądza. Gmina liczy 5000 mieszkańców, ma 119,33 km2 powierzchni, a w jej skład wchodzi 20 wsi. Znana jest przede wszystkim z przedsiębiorczości i aktywności mieszkańców. Działa tu fundusz poręczeń kredytowych oraz punkt konsultacyjny dla przedsiębiorców i osób chcących rozpocząć działalność gospodarczą. Lokalną gospodarkę tworzy ponad 170 mikroprzedsiębiorstw i kilka średniej wielkości firm znanych i cenionych w swoich branżach.


Lokalizacja

Płużnicki Park Inwestycyjny położony jest we wschodniej części Gminy Płużnica w miejscowości Bartoszewice, w odległości 6 km od węzła autostradowego autostrady A1, przy drodze wojewódzkiej nr 548 Wąbrzeźno-Stolno.


Oferta

Budowę Płużnickiego Parku Inwestycyjnego (PPI) zakończono w grudniu 2015 roku. W ramach projektu utworzone zostały w pełni uzbrojone tereny przemysłowe przy autostradzie A1. Atrakcyjnie zlokalizowane grunty są własnością gminy Płużnica i można je nabyć po preferencyjnych stawkach. Dodatkowo firmy, które utworzą nowe miejsca pracy otrzymają zwolnienie od podatku od nieruchomości na okres do pięciu lat. W ramach projektu na terenie parku wybudowano drogi, oświetlenie, sieć wodociągową, sieć kanalizacji sanitarnej i deszczowej, sieć energetyczną 15 kV, infrastrukturę teletechniczną, sieć gazową oraz wykonano chodniki i ścieżki rowerowe.

Kontakt

Urząd Gminy w Płużnicy
Płużnica 60
87-214 Płużnica
tel.: 730 729 417
e-mail: inwestuj@pluznica.pl
www.inwestuj.pluznica.pl

Powrót »


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij