Inwestycje

Wrocławski Park Przemysłowy

PL | EN

Wrocławski Park Przemysłowy (WPP) został utworzony 14 maja 2005 r. na mocy umowy pomiędzy Gminą Wrocław oraz spółkami: DOZAMEL Sp. z o.o., Archimedes SA i Wrocławskim Parkiem Technologicznym SA. 7 grudnia 2007 r. do grona sygnatariuszy dołączyły Bombardier Transportation Polska Sp. z o.o. i Wojdyła Inwestycje Sp. z o.o.

WPP nie jest podmiotem gospodarczym a wydzielonym obszarem o powierzchni 163 ha, zlokalizowanym na terenie dawnych fabryk Archimedesa, Dolmelu i Pafawagu, którego tradycje przemysłowe sięgają XIX wieku. Znajduje się tu ok. 160 obiektów biurowo-przemysłowych i 19 ha powierzchni dróg.

Podmiotem zarządzającym Parkiem, na mocy umowy o utworzeniu WPP, został DOZAMEL Sp. z o.o. - spadkobierca danego Dolmelu. DOZAMEL świadczy usługi przemysłowe i zarządza zintegrowaną infrastrukturą, składającą się z hal przemysłowych i magazynów oraz sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, ciepłowniczych i teletechnicznych. DOZAMEL Sp. z o.o. wchodzi w skład Grupy ARP S.A.

Lokalizacja


Wrocławski Park Przemysłowy (WPP) rozciąga się na terenie 163 ha, o ponad stuletnich tradycjach przemysłowych - na terenach dawnych fabryk Archimedes, Dolmel i Pafawag. Ich nazwy posłużyły do nazwania trzech obszarów, na które umownie podzielono Park - obszar Archimedes („A”), obszar Dolmel („B”) i obszar „Pafawag” („C”).

Park posiada bardzo dogodne połączenie komunikacyjne z portem lotniczym (6 km), portem rzecznym na Odrze (4 km), autostradą (8 km) i centrum miasta (3 km). Znajduje się blisko, Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, obwodnicy śródmiejskiej, a także infrastruktury kolejowej - bezpośrednie połączenie z nią umożliwia własna bocznica kolejowa.

Oferta Parku


WPP jest jednym z największych w Polsce parkiem przemysłowym oferującym kompleksowe usługi i duże możliwości w zakresie wynajmu obiektów produkcyjnych i biurowych.

W pakiecie oferowanych usług znajdują się m.in.: zarządzanie obiektami przemysłowymi; wynajem powierzchni produkcyjnych, magazynowych i biurowych; dostawa mediów niezbędnych w procesie produkcji; usługi przemysłowe - w tym m.in. serwis, remonty i naprawy maszyn i urządzeń dźwignicowych, usługi budowlane, magazynowe, transport specjalistyczny kolejowy i samochodowy w kraju i za granicą, przeprowadzki maszyn, usługi ochrony pracy; usługi pozaprzemysłowe - w tym m.in. konferencyjne, gastronomiczne, wypoczynkowe.

Pod marką WPP powstały dwa centra świadczące kompleksowe usługi ze specjalnymi ofertami dla firm zlokalizowanych w Parku - Centrum Konferencyjne WPP i Centrum BHP WPP. Na terenie WPP działa także niepubliczne przedszkole realizujące program wychowania przedszkolnego.

Kontakt

Wrocławski Park Przemysłowy
DOZAMEL Sp. z o.o. - instytucja zarządzająca
ul. Fabryczna 10
53-609 Wrocław
www.wpp.wroc.pl

Powrót »


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich ciasteczek używamy lub wyłączyć je w ustawieniach.
Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij