PAIH Newsletter czerwiec 2022, Numer 55
Nie przegap...
Misja biznesowa do Egiptu
misji biznesowej do Egiptu
Zakończyła się polska misja gospodarcza do Egiptu. Wyjazd biznesowy do Kairu odbył się w dniach 29.05 - 01.06 i poświęcony był relacjom polsko-egipskim. W ramach misji odbyło się Polsko - Egipskie Forum Biznesu dotyczące współpracy gospodarczej między państwami. W spotkaniu uczestniczyli Prezydent Andrzej Duda, Premier Egiptu Mustafa Madbuli oraz przedstawiciele instytucji rządowych obu krajów, w tym reprezentujący Polską Agencję Inwestycji i Handlu Członek Zarządu Zdzisław Sokal, oraz reprezentanci polskich i egipskich firm.

Szczegóły »
Konferencja MRiT
... współpracy z biznesem na rzecz przygotowań do wznowienia eksportu i powojennej odbudowy Ukrainy
Rozpoczął się nabór polskich firm zainteresowanych wznowieniem eksportu i udziałem w odbudowie Ukrainy. Projekt Ministerstwa Rozwoju i Technologii zakłada współpracę na tym polu z biznesem. Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) operatorem programu.

Szczegóły »
Konferencja GO GREEN
... konferencji "GO GREEN - Hydrogen solutions from Poland and Belgium"
W dniu 9 czerwca br. w Brukseli odbyła się polsko-belgijska konferencja poświęcona technologiom wodorowym pn. "GO GREEN - Hydrogen solutions from Poland and Belgium". Konferencja była okazją, żeby zaprezentować światu potencjał polskiej myśli technologicznej, nawiązać kontakt z potencjalnymi partnerami oraz inwestorami.

Szczegóły »
Kongres 590
... udziału PAIH w Kongresie 590
Zakończyła się 7. Edycja Kongresu 590. Za nami liczne dyskusje, wymiana myśli, poglądów i doświadczeń polskich przedsiębiorców, polityków, naukowców, ekspertów ekonomicznych oraz przedstawicieli instytucji rządowych w tym Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Szczegóły »

Wydarzenia lipcowe

Phygital Sustainability Expo - targi mody zrównoważonej w Rzymie
Termin: 11-12 lipca
Miejsce: Rzym, Włochy
Polskie Stoisko Narodowe na targach ANUFOOD China 2022
Termin: 13-15 lipca
Miejsce: Shenzhen, Chiny
Szanse ekspansji w sektorze budowlanym w Maroku - spotkanie informacyjne przed targami SIB
Termin: 20 lipca
Miejsce: Warszawa, Polska

wszystkie wydarzenia

Nabór wciąż trwa!

Konkurs SLINGSHOT 2022
Termin zgłoszeń: 24 lipca
Miejsce: online
KazBuild Kazakhstan 2022
Termin rejestracji: 29 lipca
Miejsce: Ałmaty, Kazachstan
Targi "AgroWorld Qazaqstan" oraz "FoodExpo Qazaqstan"
Termin rejestracji: 29 lipca
Miejsce: Ałmaty, Kazachstan
Polskie Stoisko Narodowe na targach Expo Agrofuturo
Termin rejestracji: 31 sierpnia
Miejsce: Bogota, Kolumbia

wszystkie wydarzenia

RAPORTY, RANKINGI, KOMENTARZE

Premiera raportu Made in Poland
Polska jest dobrym miejscem do inwestycji - wynika z raportu "Made in Poland" stworzonego przez JLL Polska we współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu, Hays oraz ALTO. Publikacja jest kompendium wiedzy dla inwestorów z zagranicy o wsparciu instytucjonalnym w Polsce, kwestiach prawnych i podatkowych z analizą rynku nieruchomości, sektora produkcyjnego oraz rynku pracy. Celem raportu jest dostarczenie inwestorom i producentom niezbędnych informacji, a także wskazówek dotyczących inwestycji przemysłowych w Polsce.

Szczegóły »
Raport »
Prezes Krzysztof Drynda podczas konferencji na temat współpracy z biznesem na rzecz przygotowań do wznowienia eksportu i powojennej odbudowy Ukrainy
W pierwszej fazie polscy przedsiębiorcy wezmą udział w konsultacjach mających na celu wspólne stworzenie założeń projektu. Takie rozwiązanie pozwoli wsłuchać się w głos polskich przedsiębiorców i w przyszłości zapewni firmom wsparcie w bezpiecznym rozwoju handlu i działaniu na rzecz odbudowy Ukrainy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, gdy sytuacja w Ukrainie się ustabilizuje będzie można przeprowadzić działania w oparciu o gotowe, wypracowane wcześniej rozwiązania.
Członek Zarządu Piotr Dytko podczas otwarcia konferencji "GO GREEN - Hydrogen solutions from Poland and Belgium"
Wodór coraz mocniej przenika do świadomości społeczeństw jako nośnik energii w niedalekiej przyszłości. Jest to, podobnie jak elektromobilność, stopniowo rozwijający się megatrend, który zrewolucjonizuje nie tylko środowisko życia ludzi poprzez znaczący wpływ na ograniczenie ilości szkodliwych emisji, ale przede wszystkim zmieni oblicze licznych gałęzi gospodarki poprzez zastosowanie wodoru w różnych dziedzinach produkcji, transporcie oraz energetyce.
Członek Zarządu Zdzisław Sokal podczas uroczystego otwarcia Polsko - Egipskiego Forum Biznesu
Jako Polska Agencja Inwestycji i Handlu obsłużyliśmy w zeszłym roku prawie 130 polskich firm zainteresowanych eksportem do Egiptu lub inwestycją w tym kraju. Do naszego biura w Kairze zgłosiło się również prawie 200 egipskich przedsiębiorców zainteresowanych współpracą z polskimi podmiotami. Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że możemy wspierać tak dużą liczbę firm i pomagać im w ekspansji na rynku egipskim.

Przegląd makroekonomiczny PAIH

Zapraszamy na comiesięczną dawkę analizy makroekonomicznej Polski przygotowanej na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego. Więcej »

Co słychać w biznesie

Polsko-Kosowskie Forum Gospodarcze
W dniu 6 czerwca br. w Prisztinie odbyło się Polsko-Kosowskie Forum Gospodarcze. Podczas wydarzenia doszło do podpisania Porozumienia o Współpracy pomiędzy Kosowską Agencją Wsparcia Inwestycji i Przedsiębiorczości (KIESA) a Polską Agencją Inwestycji i Handlu (PAIH).
Wizyta Ministra Transportu i Komunikacji Bułgarii i przedstawicieli sektora kolejnictwa w Polsce
Zakończyła się wizyta studyjna przedstawicieli bułgarskiego sektora kolejnictwa. Na zaproszenie Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka do Polski przyleciał Minister Transportu i Komunikacji Republiki Bułgarii Nikolai Sabev.

Nadchodzące wydarzenia

Oslo Innovation Week - nabór polskich startupów
Trwa nabór polskich startupów do udziału w Oslo Innovation Week, czyli wydarzenia na cztery dni przemieniającego norweską stolicę w centrum innowacji całej Skandynawii. Tydzień Innowacji gromadzi przedsiębiorców, inwestorów i przedstawicieli korporacji. Polska Agencja Inwestycji i Handlu w ramach Oslo Innovation Week organizuje polsko-norweskie spotkanie kierowane do startupów technologicznych.

Szczegóły »

Komunikat

Uważaj na niewiarygodnych kontrahentów
Trudna sytuacja gospodarcza wywołana pandemią COVID-19 sprawia, że coraz więcej polskich firm szuka rynków zbytu dla swoich produktów i usług za granicą. Sprzedaż zagraniczna to naturalna szansa, ale czasami również zagrożenie. Kiedy możesz mieć do czynienia z oszustem?
  • w miarę możliwości unikaj dostaw towarów na kredyt bankowy i domagaj się uregulowania zaliczki;
  • zawsze możesz skontaktować się z firmą, pod którą istnieje podejrzenie, że ktoś się podszywa, w celu sprawdzenia, czy taka osoba rzeczywiście tam pracuje; często wystarcza samodzielna weryfikacja adresu mailowego, z którego kontaktuje się z nami dana osoba; adresy osób podszywających się często potrafią minimalnie różnić się od oficjalnych domen;
  • w przypadku wątpliwości co do autentyczności potencjalnego partnera, możesz również zgłosić do Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która za pośrednictwem Zagranicznych Biur Handlowych zweryfikuje wskazany podmiot.
Wiarygodność Kontrahenta Pobierz broszurę "Wiarygodność Kontrahenta" i dowiedz się więcej »
Chcesz sprawdzić wiarygodność kontrahenta?
Skontaktuj się z nami! »

Mapa rynków zagranicznych

Masz pytania?
Zadzwoń na infolinię PAIH 24h: +48 22 334 99 55
lub napisz: paih24@paih.gov.pl

Śledź nas:  Facebook  Twitter  YouTube  LinkedIn  Instagram  Archiwum PAIH Newsletter