PAIH Newsletter grudzień 2020, Numer 37
Zdrowych i radosnych Świąt oraz sukcesów w Nowym Roku życzy PAIH
Nie przegap... kolejnych naszych podcastów
Podcast
Za ich pośrednictwem chcemy przybliżyć naszą działalność i opowiadać o zagranicznych rynkach, ale nie tylko. Przede wszystkim chcemy pokazać ludzi, którzy tworzą naszą Agencję - ich unikatową wiedzę i doświadczenia.

Kolejne odcinki "Co ten rok przyNEWS? - przypadek niemiecki", "Bez Wielkiej Brytanii to nie będzie to samo" i "Czy internet potrafi w biznes?" są dostępne na:
WWW: https://www.paih.gov.pl/podcasty
ANCHOR: https://anchor.fm/PAIH
SPOTIFY: https://open.spotify.com/show/0bxCs5jJwtkn6n6Q7Q6Ch4
Kuwait Building Show
... i Kuwait Building Show 2021
Zagraniczne Biuro Handlowe w Kuwejcie ma zaszczyt zaprosić do udziału w targach "Kuwait Building Show", które odbędą się w dniach 13-16 stycznia 2021 r. w Kuwejcie (termin przełożony z: 4-7 marca 2020 r.).

Szczegóły »

RAPORTY, RANKINGI, KOMENTARZE

Polska branża gamedev
Polski gamedev, czyli branża gamingowa, to ponad 440 firm (choć lista stworzona przez Fundację Indie Games Polska wymienia już ponad 500 studiów) zatrudniających łącznie 9700 osób. W sporej części są to niewielkie i niezależne studia składające się maksymalnie z kilkunastu osób i tylko dziesięciu polskich producentów ma zespoły składające się z ponad dwustu osób.

Szczegóły »
Kierunek Australia: miękkie lądowanie dzięki partnerstwom PAIH i lokalnym organizacjom
Australia to jedna z najbogatszych gospodarek na świecie. Większości z nas kojarzy się z bogactwem surowców mineralnych, paliw czy metali, które eksportuje z sukcesami na świat. Ale współczesna Australia to też bardzo atrakcyjny kierunek dla polskiego przedsiębiorcy.

Szczegóły »

Co słychać w biznesie

"Soft Landing" dla zagranicznych firm w Polsce
Ruszył nowy program "Soft Landing", adresowany do zagranicznych przedsiębiorców, którzy swój biznes chcą budować i rozwijać w Polsce. Z programu mogą skorzystać białoruscy przedsiębiorcy w ramach zainaugurowanego we wrześniu projektu "Poland. Business Harbour".
Polska firma z branży budowlanej wkracza na rynek izraelski
Mimo ograniczeń związanych z pandemią, polskie firmy podbijają światowe rynki. Rodzimy producent specjalistycznych drabin wielofunkcyjnych podpisał właśnie kontrakt z izraelskim importerem.
Polskie firmy z branży meblarskiej na międzynarodowej platformie Wayfair
Sprzedaż online to dla wielu firm sposób na walkę z pandemią. W dobie COVID-19 sklepy internetowe odnotowują gigantyczne wzrosty. Ten trend wykorzystały polskie firmy z branży meblarskiej.
Inwestycje mimo pandemii. W Małopolsce powstaje centrum technologiczne NashTech
Brytyjska firma Harvey Nash Technology otwiera w Krakowie centrum technologiczne specjalizujące się w robotyzacji i automatyzacji procesów biznesowych.
Box Inc. z Doliny Krzemowej otwiera się na Warszawę - w stolicy powstanie nowa placówka badawczo-rozwojowa
Box Inc., lider w zarządzaniu zawartością w chmurze, ogłosił decyzję o uruchomieniu placówki badawczo-rozwojowej w Warszawie.
W Jaworznie na Śląsku powstanie fabryka Izery
ElectroMobility Poland (EMP) wybiera Jaworzno (woj. śląskie) na lokalizację pierwszej w Polsce fabryki samochodów elektrycznych. Prace budowlane rozpoczną się jesienią 2021 roku, a produkcja samochodów ruszy w 2024 roku.

Komunikat

Uważaj na niewiarygodnych kontrahentów
Trudna sytuacja gospodarcza wywołana pandemią COVID-19 sprawia, że coraz więcej polskich firm szuka rynków zbytu dla swoich produktów i usług za granicą. Sprzedaż zagraniczna to naturalna szansa, ale czasami również zagrożenie. Kiedy możesz mieć do czynienia z oszustem?
  • w miarę możliwości unikaj dostaw towarów na kredyt bankowy i domagaj się uregulowania zaliczki;
  • zawsze możesz skontaktować się z firmą, pod którą istnieje podejrzenie, że ktoś się podszywa, w celu sprawdzenia, czy taka osoba rzeczywiście tam pracuje; często wystarcza samodzielna weryfikacja adresu mailowego, z którego kontaktuje się z nami dana osoba; adresy osób podszywających się często potrafią minimalnie różnić się od oficjalnych domen;
  • w przypadku wątpliwości co do autentyczności potencjalnego partnera, możesz również zgłosić do Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która za pośrednictwem Zagranicznych Biur Handlowych zweryfikuje wskazany podmiot.
Wiarygodność Kontrahenta Pobierz broszurę "Wiarygodność Kontrahenta" i dowiedz się więcej >>
Chcesz sprawdzić wiarygodność kontrahenta?
Skontaktuj się z nami! »

Rynki zagraniczne

Masz pytania?
Zadzwoń na infolinię PAIH 24h: +48 22 334 99 55
lub napisz: paih24@paih.gov.pl

Śledź nas:  Facebook  Twitter  YouTube  LinkedIn  Archiwum PAIH Newsletter