PAIH Newsletter lipiec 2020, Numer 32
Nie przegap...
Zobacz wszystkie nadchodzące wydarzenia
... udziału w bezpłatnych webinariach PAIH
Zobacz wszystkie nadchodzące wydarzenia
... oraz rekrutacji na China Int. Import Expo 2020!
Już po raz trzeci zapraszamy do udziału w największych w Chinach targach importowych. Swoje produkty możesz zaprezentować na dwóch stoiskach branżowych: kosmetycznym i spożywczym. Zaaranżujemy też dla Ciebie rozmowy z potencjalnymi kontrahentami. WEŹ UDZIAŁ Rejestracja trwa tylko do 10 lipca!

Wydarzenia

Sprawdź, jakie targi w USA odbędą się jeszcze w tym roku
Pandemia COVID-19 pokrzyżowała plany organizatorom wydarzeń branżowych na całym świecie, także w Stanach Zjednoczonych. Nasze amerykańskie biura zebrały informacje o najważniejszych z nich. Dzięki temu, już teraz możesz zaplanować udział w tegorocznych targach i konferencjach. Więcej »

Komentarz eksperta rynkowego

Komentarz Rafała Owczarka, szefa biura PAIH w Manili
Ze względu na liczbę ludności Filipiny są drugim, pod względem chłonności, rynkiem kosmetycznym w Azji Południowo-Wschodniej. Filipińczycy najchętniej sięgają po kosmetyki o właściwościach wybielających i zapobiegające starzeniu się skóry. Zwracają również uwagę na skład i częściej wybierają wyroby naturalne. Od kilku lat sukcesywnie wzrasta udział w rynku marek premium, a produkty z Europy są uznawane za wyroby wysokiej jakości. Największym wyzwaniem dla polskich producentów może być bardzo konkurencja z Korei Południowej i innych silnych graczy oraz długotrwały proces budowy marki. Z kolei szansą - nowe trendy i szeroki dostęp do dystrybucji w sieciach handlowych.

Więcej na temat rynku kosmetycznego w Azji Południowo-Wschodniej znajdziesz w depeszy PAP przedrukowanej na portalu filarybiznesu.pl.

Komentarz eksperta ds. inwestycji

Komentarz Jana Kamoji-Czapińskiego, Dyrektora Centrum Inwestycji Strategicznych PAIH
Polska stosunkowo dobrze radzi sobie z sytuacją wywołaną pandemią COVID-19. Ostatnie prognozy pokazują, że pomimo recesji gospodarczej w tym roku i spowolnienia w latach 2021 i 2022, nasz kraj pozostanie liderem wzrostu gospodarczego wśród największych gospodarek Unii Europejskiej. Kryzys COVID-19 może wpłynąć na nasilenie zjawiska reshoringu, czyli powrotu produkcji do krajów macierzystych, blisko rynków docelowych. Z uwagi na dość optymistyczne prognozy dotyczące niewielkiego spadku polskiego PKB w tym roku i relatywnie szybkiego odbicia w 2021 roku, zainteresowanie inwestycjami w Polsce zwiększy się, również wśród inwestorów zza Oceanu.

Przegląd makroekonomiczny PAIH

Zapraszamy na comiesięczną dawkę analizy makroekonomicznej Polski przygotowanej na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego. Więcej »

Co słychać w biznesie

PAIH partnerem głównym programu GPW Growth
Dobiegła końca I edycja Akademii GPW Growth. Jej sukces zadecydował o zorganizowaniu w tym roku kolejnej odsłony projektu. Partnerem głównym Akademii jest PAIH.
Inwestorzy z USA w portfelu PAIH
Amerykanie to drudzy najwięksi inwestorzy nad Wisłą i kluczowi klienci Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Inwestycje ze Stanów Zjednoczonych stanowią blisko 26% wszystkich projektów, jakie PAIH wsparła od 2016 roku.
EXPO 2020
PAIH zawarła umowę z konsorcjum firm Science Now, Stellar Fireworks i Tellart na „Content manage­ment: uszcze­gółowienie koncepcji materiałów multi­medialnych w Pawilonie Polski na Wystawie Świato­wej EXPO Dubaj 2020 i ich produkcję”.
PAIH wsparła Hyland Software w ulokowaniu centrum B+R w Polsce
Amerykański dostawca platformy wymiany treści, Hyland Software, otworzy w Katowicach centrum B+R, gdzie zatrudni blisko 80 wysokiej klasy specjalistów IT.
Dwie firmy ze wsparciem PAIH w Grecji
Dzięki wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu polskie środki czysz­czące zagościły właśnie na greckich półkach sklepo­wych.
PAIH wsparła producentów żywności w wypełnieniu niszy w Singapurze
Wysyłka polskiej żywności do Singapuru to efekt wsparcia, jakiego udzieliła przedsiębiorcom znad Wisły Polska Agencja Inwestycji I Handlu.

Czy wiesz, że...

... już 14 lipca ruszy pierwszy w tym roku nabór do programu Polskie Mosty Technologiczne?
Planujesz ekspansję na rynek Kanady, Kazachstanu lub ZEA i potrzebujesz dofinansowania? Zgłoś się do naszego programu grantowego i osiągaj z nami swoje cele biznesowe! Nabór ruszy już w przyszłym tygodniu. Wiecej »

Rynki zagraniczne

Redakcja: Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.,
ul. Krucza 50, 00-025 Warszawa
Departament PR i Komunikacji, tel.: +48 22 334 99 16,
e-mail: redakcja@paih.gov.pl

Śledź nas:  Facebook  Twitter  YouTube  LinkedIn  Archiwum PAIH Business Brief
Infolinia PAIH: 22 334 99 99