PAIH Newsletter wrzesień 2021, Numer 46
Nie przegap...
Expo 2020 Dubai
relacji z inauguracji Expo 2020 Dubai i otwarcia Pawilonu Polski
1 października rozpoczęła się Wystawa Światowa Expo 2020 w Dubaju. W ciągu 6 miesięcy odbędzie się blisko 1000 organizowanych przez Polskę wydarzeń, a z oferty programu gospodarczego skorzysta niemal 2500 polskich firm. Odłożona o rok ze względu na pandemię COVID-19 Wystawa Expo 2020 Dubai po raz pierwszy organizowana jest w kraju arabskim. Kluczowym celem Polski jest promocja gospodarki i rodzimego biznesu. Nie zabraknie elementów kultury, turystyki i sztuki.

Szczegóły »
PAIH i e-Izba
... oraz informacji o porozumieniu pomiędzy Polską Agencją Inwestycji i Handlu i Izbą Gospodarki Elektronicznej
Polska Agencja Inwestycji i Handlu i Izba Gospodarki Elektronicznej podpisały porozumienie o współpracy w zakresie promowania, edukowania i rozwoju eksportu w handlu internetowym. To potwierdzenie dotychczasowych dobrych doświadczeń we wzajemnych działaniach i plan na kolejne lata. W uroczystym podpisaniu porozumienia udział wzięli Patrycja Sass-Staniszewska, Prezes Izby Gospodarki Elektronicznej, Krzysztof Drynda, Prezes PAIH oraz Grzegorz Słomkowski, Członek Zarządu PAIH.

Szczegóły »

Wydarzenia

POLAGRA 2021
Termin: 4-6 października
Miejsce: Poznań
Forum Gospodarcze Polska-Kazachstan
Termin: 5 października
Miejsce: Warszawa
GREEN FUTURE: Forum Ekonomiczne Polska-Austria
Termin: 5 października
Miejsce: Warszawa
Sektor kosmetyczny w Finlandii - szanse i wyzwania dla kosmetyków made in Poland
Termin: 5 października
Miejsce: online
Biznes w RPA. Poznaj rynki afrykańskie na Expo 2020 Dubai
Termin: 6 października
Miejsce: online
Nowe możliwości dla polskich eksporterów w UK, 200 dni po Brexicie
Termin: 14 października
Miejsce: online
Polskie Stoisko Narodowe na targach Salón Look w Madrycie
Termin: 22-24 października
Miejsce: Madryt, Hiszpania
Poland-ASEAN Cosmetics Regional Forum
Termin: 27-28 października
Miejsce: online

wszystkie wydarzenia

RAPORTY, RANKINGI, KOMENTARZE

Expo wykorzystamy do zacieśnienia współpracy z Afryką
Forum Ekonomiczne w Karpaczu obfitowało w wiele ciekawych rozmów. Nie zabrakło tematów eksportowych i tych poświęconych Światowej Wystawie Expo 2020 Dubai, w ramach której Polska zaprezentuje kompleksowy program biznesowo-kulturalny. Organizujemy blisko tysiąc wydarzeń, m.in. Dzień Polski i dwa Fora Gospodarcze: Polsko-Arabskie i Polsko-Afrykańskie.

- Światowa Wystawa Expo w Dubaju to doskonała okazja do promocji gospodarczej naszego kraju i na tym będziemy się koncentrować. Szczególnie celujemy w rynki Bliskiego Wschodu oraz Afryki - stwierdził Krzysztof Drynda w wywiadzie udzielonym "Rzeczpospolitej" podczas Forum. - Pracę wykonaną podczas Expo będziemy mogli przełożyć na konkretne wyniki eksportowe już po zakończeniu Wystawy - dodał prezes PAIH.

Link do rozmowy »
Dowiedz się więcej o perspektywicznych sektorach polskiej gospodarki
W Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu wiemy, że każdy sektor ma swoją specyfikę, a działający w nim inwestorzy odmienne potrzeby.

Koncentrujemy się na branżach, które wśród firm budzą największe zainteresowanie. Nasi pracownicy służą fachowym wsparciem. Pomagają w wyborze najlepszej lokalizacji z uwzględnieniem potrzeb oraz planów rozwoju firmy. Jesteśmy w stanie przekazać pogłębioną wiedzę na temat polskiej specyfiki poszczególnych branż.

Na inwestycje w naszym kraju zdecydowało się już wiele firm. To zarówno giganci w swojej branży, jak i firmy, które szukają u nas warunków do szybkiego i stabilnego rozwoju.

Dowiedz się więcej o perspektywicznych sektorach polskiej gospodarki. Prezentujemy kolejne broszury - poświęcone potencjałowi branży elektromobilnej, farmaceutycznej i ICT.

Przegląd makroekonomiczny PAIH

Zapraszamy na comiesięczną dawkę analizy makroekonomicznej Polski przygotowanej na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego. Więcej »

Co słychać w biznesie

Nowa inwestycja z branży automotive na terenie EURO-PARK Kobierzyce
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. wydała decyzję o wsparciu na rozszerzenie działalności Universal Scientific Industrial Poland sp. z o.o. Firma zainwestuje 100 mln zł w rozbudowę zakładu produkcyjnego. Proces inwestycyjny wspierała Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.
Polska hubem międzynarodowych usług Westinghouse. Firma otwiera w Krakowie centrum BSS
Westinghouse Electric Company otwiera w Krakowie globalne centrum usług wspólnych. Nowa placówka zatrudni 160 wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy będą wspierać globalne działania firmy.
PAIH z cyklem wykładów nt. ochrony praw własności intelektualnej w Chinach
Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) we współpracy z zespołem ekspertów organizuje serię spotkań pt. „Twoja marka w Chinach - Cykl praktycznych wykładów”. To odpowiedź na potrzeby polskich firm, które planują ekspansję na rynek chiński.

Komunikat

Uważaj na niewiarygodnych kontrahentów
Trudna sytuacja gospodarcza wywołana pandemią COVID-19 sprawia, że coraz więcej polskich firm szuka rynków zbytu dla swoich produktów i usług za granicą. Sprzedaż zagraniczna to naturalna szansa, ale czasami również zagrożenie. Kiedy możesz mieć do czynienia z oszustem?
  • w miarę możliwości unikaj dostaw towarów na kredyt bankowy i domagaj się uregulowania zaliczki;
  • zawsze możesz skontaktować się z firmą, pod którą istnieje podejrzenie, że ktoś się podszywa, w celu sprawdzenia, czy taka osoba rzeczywiście tam pracuje; często wystarcza samodzielna weryfikacja adresu mailowego, z którego kontaktuje się z nami dana osoba; adresy osób podszywających się często potrafią minimalnie różnić się od oficjalnych domen;
  • w przypadku wątpliwości co do autentyczności potencjalnego partnera, możesz również zgłosić do Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która za pośrednictwem Zagranicznych Biur Handlowych zweryfikuje wskazany podmiot.
Wiarygodność Kontrahenta Pobierz broszurę "Wiarygodność Kontrahenta" i dowiedz się więcej >>
Chcesz sprawdzić wiarygodność kontrahenta?
Skontaktuj się z nami! »

Rynki zagraniczne

Masz pytania?
Zadzwoń na infolinię PAIH 24h: +48 22 334 99 55
lub napisz: paih24@paih.gov.pl

Śledź nas:  Facebook  Twitter  YouTube  LinkedIn  Instagram  Archiwum PAIH Newsletter