Deklaracja dostępności BIP

Nawigacja za pomocą klawiatury

Przeglądarki internetowe umożliwiają przemieszczanie się pomiędzy kolejnymi zakładkami na stronie internetowej za pomocą przycisków nawigacyjnych umieszczonych na klawiaturze urządzenia. Użycie przycisku "Tab" umożliwia przełączanie zaznaczenia pomiędzy kolejnymi zakładkami, a przycisk "Enter" wybór konkretnej zakładki i przejście na daną podstronę w celu wyświetlenia jej zawartości.

Wygląd

Wygląd serwisu definiowany jest poprzez kaskadowe arkusze stylów CSS. Semantyczna struktura kodu strony umożliwia pełny dostęp do treści zawartych w serwisie, nawet po wyłączeniu możliwości wczytywania arkuszy stylów z poziomu przeglądarki internetowej.

Tekst

Rozmiar wyświetlanego w serwisie tekstu może być swobodnie skalowany za pomocą standardowych narzędzi przeglądarek internetowych lub za pomocą dwóch ikon funkcyjnych znajdujących się na górnej belce w nagłówku strony internetowej.

Wersja kontrastowa (alternatywna)

Serwis posiada wersję kontrastową, zwaną również alternatywną. Wersja kontrastowa umożliwia wyświetlenie strony internetowej w formie tekstowej o zwiększonym kontraście w celu zapewnienia odpowiedniego standardu dostępności. Przełączenie serwisu w tryb kontrastowy odbywa się za pomocą kliknięcia w ikonę znajdującą się na górnej belce w nagłówku strony internetowej.

Teksty alternatywne

Elementy graficzne, takie jak zdjęcia czy obrazki, zamieszczone w serwisie posiadają swoje teksty alternatywne, czyli słowne opisy tych elementów wyświetlane podczas korzystania z serwisu w wersji kontrastowej (alternatywnej) w celu zapewnienia odpowiedniego standardu dostępności.

Opisane cele elementów aktywnych

Struktura serwisu posiada odpowiednio opisane cele elementów aktywnych, takich jak odnośniki z wykluczeniem występowania dwuznaczności, czyli zduplikowanych fraz prowadzących do dwóch, zupełnie różnych treści opublikowanych w serwisie.

Przystosowanie do wyświetlania na urządzeniach przenośnych

Serwis w pełni automatycznie dostosowuje się do ekranów urządzeń przenośnych wyposażonych w przeglądarki internetowe, takich jak smartfony czy tablety, w celu poprawnego wyświetlania informacji oraz umożliwienia komfortowego nawigowania pomiędzy poszczególnymi podstronami podczas korzystania z urządzeń przenośnych posiadających dostęp do Internetu.
 

  Rejestr zmian

  Ostatnia zmiana:
  Wprowadzono: 2020-03-12 15:33:31 (Anna Woińska)
  Opublikowano: 2020-03-12 15:33:34 (Anna Woińska)

  Liczba odwiedzin: 2036

  Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.
  ul. Krucza 50, 00-025 Warszawa

  Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności