PAIH Business Brief styczeń 2020, Numer 27
Nie przegap...
Start Alliance Berlin: Female Founders 2020
... programu Start Alliance Berlin: Female Founders
Jeśli posiadasz prototyp produktu lub usługi działający już w Polsce, jesteś zainteresowany ekspansją zagraniczną na rynek niemiecki, poszukujesz międzynarodowych partnerów oraz planujesz zatrudnienie międzynarodowych pracowników, ten program jest dla Ciebie.

Zarezerwuj tydzień na przełomie marca i kwietnia 2020 r. i weź udział w programie Female Founders. Poznaj nie tylko niemiecki ekosystem, ale także innych startupowców z Dubaju, Nowego Jorku, Pekinu, Londynu, Paryża, Szanghaju, Tel Awiwu i Wiednia.

Zgłoszenia przyjmowane są do 29.02.2020. Nie czekaj i zgłoś się już dziś! Więcej »

Wydarzenia

Gala Europejskiego Klubu Biznesu Polska 2019
Termin: 1 lutego
Miejsce: Warszawa
Polsko-Francuskie Forum Przemysłu Przyszłości
Termin: 3 lutego 2020
Miejsce: Warszawa
Targi sprzętu oświetleniowego i elektrycznego
Termin: 5-7 lutego 2020
Miejsce: Warszawa
GTR India 2020
Termin: 10 lutego 2020
Miejsce: Mumbaj, Indie
Targi mody STYL/KABO 2020
Termin: 15-16 lutego 2020
Miejsce: Brno, Czechy
Akademia Menadżera Innowacji
Nabór: do 20 lutego 2020
Miejsce: Warszawa
MOBITEX 2020
Termin: 26 lutego 2020
Miejsce: Brno, Czechy
Program MIT Enterprise Forum CEE
Nabór: do 1 marca 2020
Miejsce: Warszawa
Hostex 2020
Termin: 1-3 marca 2020
Miejsce: Sandton, RPA
Kuwait Building Show 2020
Termin: 4-7 marca 2020
Miejsce: Kuwejt
Civil & Military Aeromixer 2020
Termin: 25 marca 2020
Miejsce: Wrocław

wszystkie wydarzenia

Japonia - Zagraniczne Biuro Handlowe

Japońskie abc
Obok Amerykanów i Niemców, Japończycy należą do kluczowych zagranicznych inwestorów w Polsce. Kraj kwitnącej wiśni jest fascynujący i zarazem niezwykle odmienny pod względem obowiązujących zasad. Japończycy przykładają dużą wagę do etykiety i protokołu. Brak wiedzy na ten temat oraz nieumiejętna komunikacja w biznesie mogą zaprzepaścić niejeden projekt. Przy okazji styczniowej polsko-japońskiej sesji biznesowej w Tokio przygotowaliśmy krótki poradnik savoir vivre „Japońskie abc”. Zapraszamy do lektury! Więcej »
POZNAJ EKSPERTA
Ewa Małocha, kierownik ZBH Tokio - Ukończyła Filologię japońską na UAM w Poznaniu i Uniwersytecie w Nagoya oraz studia podyplomowe "Zarządzanie logistyczne i zakupy" na SGH. Ma wieloletnie doświadczenie w wymianie handlowej z Japonią w branżach logistycznej, chemicznej, kosmetycznej i spożywczej. Specjalista różnic kultury biznesowej, tłumacz przysięgły języka japońskiego. Pracowała w japońskiej administracji państwowej w prefekturze Aichi. W Polsce zajmowała się logistyką i zakupami w japońskich firmach produkcyjnych branży automotive i tekstylnej. Przez ostatnie 12 lat manager branży chemicznej w jednym z największych japońskich koncernów handlowo-inwestycyjnych. Więcej »

Kontakt do biura:
+81 3 5437 5050
ewa.malocha@paih.gov.pl
www.paih.gov.pl/zbh_tokio

Przegląd makroekonomiczny PAIH

Zapraszamy na comiesięczną dawkę analizy makroekonomicznej Polski przygotowanej na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego. Więcej »

Co słychać w biznesie

Polskie ekokotwy z kontraktem w Niemczech
SADDAR, polski producent ekologicznych kotew stosowanych w montażu słupów ogrodzeniowych, podpisał umowę z niemiecką siecią wielkopowierzchniowych sklepów DIY Home & Garden - Hagebau. Realizację zamówienia wsparło biuro handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) we Frankfurcie nad Menem.
Polskie zapachy w malezyjskiej sieci drogerii
Jeden z największych polskich producentów kosmetyków zapachowych - Uroda Polska - podpisał kontrakt na dystrybucję w Malezji. Współpraca z tamtejszą siecią drogeryjną jest owocem misji biznesowej, którą zorganizowała Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH).
W Polsce powstanie pierwszy zakład Toshiba Carrier Corporation
Jeszcze w tym roku Toshiba Carrier Corporation (TCC) otworzy w Gnieźnie pierwszy europejski zakład produkcyjno-dystrybucyjny. Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) wspierała realizację projektu od 2018 roku.
Polsko-Japońskie Sesje Biznesowe w Tokio - relacja
Współpraca w zakresie inwestycji bezpośrednich, innowacji w ener­getyce i dużych projektów infra­strukturalnych były tematami polsko-japońskich sesji biznesowych organizowanych przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH) 21 stycznia w Tokio. Rozmowy polskich i japońskich firm zainaugurował Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki wraz z Grażyną Ciurzyńską, p.o. Prezes PAIH.

Czy wiesz, że...

... polskie miasta dominują wśród 20 najlepiej rozwijających się metropolii UE?
Publikacja CEE Investment Report 2019 “Thriving Metropolitan Cities”, przygotowana przez Colliers International, Dentons i Skanska prezentuje miasta, których znaczenie rośnie w światowej gospodarce. Wsród 20 najlepiej rozwijających się metropolii UE znalazło się aż pięć miast polskich. Najwyżej w rankingu oceniony został Wrocław (3. miejsce), następnie Kraków (8.), Gdańsk (14.), Szczecin (15.) i Warszawa (17.)

Szczegółowe informacje znajdują się w raporcie do pobrania »

Zagraniczne Biura Handlowe

Redakcja: Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.,
ul. Krucza 50, 00-025 Warszawa
Biuro Rzecznika Prasowego, tel.: +48 22 334 99 16, fax: +48 22 334 99 99,
e-mail: redakcja@paih.gov.pl
Infolinia Grupy PFR: 800 800 120