PAIH Newsletter lipiec 2023, Numer 68

RAPORTY, RANKINGI, KOMENTARZE

Członek Zarządu PAIH Piotr Dytko podczas otwarcia Regionalnego Biura Handlowego PAIH w Katowicach
Przedsiębiorcy mają wiele obowiązków i cenią swój czas. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom przybliżamy nasze punkty. Wierzę, że Otwarcie Regionalnego Biura Handlowego w Katowicach ułatwi kontakt z PAIH firmom, które są zainteresowane zagraniczną ekspansją. Polscy przedsiębiorcy mają otwarte głowy i innowacyjną ofertę, z którą chcieliby docierać na rynki innych krajów. Naszym zadaniem jest zapewnić im odpowiednie instrumenty wsparcia do tego działania, a otwarte dziś biuro jest kolejnym z nich.
Członek Zarządu PAIH Grzegorz Oszast podczas ponownego otwarcia Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Kijowie
Zachęcamy zarówno firmy z Polski, jak i Ukrainy, do zwracania się do Biura w Kijowie jako punktu, który będzie udzielać wszechstronnej pomocy w kontaktach biznesowych. Zespół działający w Kijowie zostanie wzmocniony, by sprostać ogromnemu zainteresowaniu relacjami gospodarczymi, które obecnie obserwujemy.
Członek Zarządu PAIH Piotr Dytko podczas Polsko-Koreańskiego Forum Gospodarczego
Liczna obecność przedstawicieli biznesu oraz polityki z obu krajów świadczy o silnej więzi pomiędzy naszymi krajami i chęci dalszego zacieśniania współpracy polsko-koreańskiej. Jako PAIH w naszej codziennej pracy, na bieżąco obserwujemy relacje gospodarcze pomiędzy naszymi krajami. Patrząc na nasze obecne kontakty możemy z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że Republika Korei jest jednym z kluczowych partnerów Polski. Od lat niezmiennie pozostaje także jednym z naszych najważniejszych inwestorów zagranicznych.

Przegląd makroekonomiczny PAIH

Zapraszamy na comiesięczną dawkę analizy makroekonomicznej Polski przygotowanej na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego. Więcej »

Co słychać w biznesie

PAIH bliżej przedsiębiorców w kraju. Pierwsze z Regionalnych Biur Handlowych otwarte w Katowicach
Polska Agencja Inwestycji i Handlu otworzyła pierwsze z krajowych biur przeznaczonych dla polskich przedsiębiorców. Punkty Agencji działające w regionach będą stanowić lokalne wsparcie dla polskich firm chcących rozwijać działalność na rynkach zagranicznych.

Więcej »
Powrót biura PAIH do Kijowa i seria spotkań z ministrami
Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Kijowie wznawia działalność stacjonarną na Ukrainie. Biuro w Kijowie z powodu rozpoczętej w 2022 roku inwazji Rosji na Ukrainę wypełniało swoje obowiązki z Warszawy. W ponownym otwarciu siedziby biura uczestniczyła Jadwiga Emilewicz, wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej oraz pełnomocnik rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej. Udział wziął także Michał Dworczyk, minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Ambasador RP w Kijowie Bartosz Cichocki. Stronę ukraińską reprezentowali wiceministrowie infrastruktury Oleksandra Azarchina oraz Mustafa Nayyem. Uroczyste otwarcie poprowadził Karol Kubica, kierownik ZBH w Kijowie.

Więcej »
Sukces Forum Gospodarczego Korea-Polska
Setki przedsiębiorców, największe koreańskie firmy, szereg podpisanych porozumień o współpracy i przedstawiciele władz obu państw - Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda i Republiki Korei Suk Yeol Yoon. Tak wygląda piątkowe Forum Gospodarcze Korea-Polska zorganizowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, Federację Przemysłu Koreańskiego i KOTRA Warsaw.

Więcej »
Wizyta studyjna we Francji
W dniach 26-30 czerwca 2023 r., w ramach projektu "Mój biznes za granicą", eksperci PAIH i przedstawiciele Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet odwiedzili partnera ponadnarodowego - agencję Business France. Eksperci z Polski wzięli udział w serii spotkań w centrali Business France oraz uczestniczyli w Export Day w Normandii. Wizyta była okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń związanych ze współpracą regionalną oraz wdrażaniem narzędzi wspierających eksport wśród MŚP w regionach.

Więcej »
Polskie zboże dla Maroka
Za nami zorganizowana przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu oraz Ambasadę RP w Rabacie misja zbożowa do Maroka. Czerwcowe wydarzenie miało na celu promocję polskiej oferty eksportowej. Misja rozpoczęła się konferencją "Polskie Zboże - potencjał i perspektywy dla Maroka", na której obecne były marokańskie instytucje rządowe, federacje sektorowe, prywatni importerzy i polscy eksporterzy.

Więcej »

Czy wiesz, że...

Regionalne Biura Handlowe otwieramy we współpracy ze Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi?
Po 30 latach transformacji polscy przedsiębiorcy zaczynają zdobywać rynki europejskie i globalne. Właśnie w Katowicach, w siedzibie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstaje nowa inicjatywa - pierwsze regionalne biuro handlowe PAIH, aby wspomóc lokalny rozwój eksportu. To ogromna szansa dla przedsiębiorców przede wszystkim z sektora MŚP, którzy będą mogli skorzystać z doradztwa, wykorzystać nawiązane już kontakty, poznać ofertę biur międzynarodowych PAIH i wyznaczać nowe kierunki eksportu. Wraz z naszymi partnerami chcemy trafić do każdego polskiego przedsiębiorcy i pokazać komplementarne do Polskiej Strefy Inwestycji narzędzia pomocy, stwarzane m.in. przez PAIH - mówił dr Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej podczas otwarcia biura PAIH.

Zobacz więcej »

Kliknij na mapę i sprawdź informacje z rynków

Masz pytania?
Napisz do nas: paih24@paih.gov.pl

Śledź nas:  Facebook  Twitter  YouTube  LinkedIn  Instagram  Archiwum PAIH Newsletter