PAIH Newsletter maj 2023, Numer 66

Nasz patronat

Europejskie Forum Gospodarcze - Łódzkie 2023
Organizator: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Termin i miejsce: 12-14 czerwca 2023 r., Łódź

Europejskie Forum Gospodarcze - Łódzkie 2023 to trzy dni debaty na najwyższym poziomie. Poruszone zostaną aktualne tematy i wyzwania, jakie stawia przed nami sytuacja geopolityczna, przeanalizowane zostaną trendy rozwoju. Będzie miejsce na rozważanie wpływu gospodarki na środowisko i klimat, zieloną transformację.

Szczegóły »
AutoEvent 2023
Organizator: Polska Izba Motoryzacji

Termin i miejsce: 20-22 czerwca 2023 r., Warszawa

Branżowa konferencja "AutoEvent" organizowana jest przez Polską Izbę Motoryzacji nieprzerwanie od roku 2005. Uczestnikami tego największego corocznego spotkania są przedstawiciele firm dostarczających części i komponenty do produkcji nowych samochodów (na tzw. pierwszy montaż), czyli TIER1, TIER2, TIER3 oraz OEM. W gronie uczestników są również firmy zajmujące się produkcją/ dostarczaniem materiałów i fabrykatów, maszyn, urządzeń, narzędzi, robotów, automatyki i oprogramowania dla przemysłu.

Szczegóły »
Cybersec Forum/Expo 2023
Organizatorzy: Instytut Kościuszki, Digital3Seas, CyberOdporni

Termin i miejsce: 21-22 czerwca 2023 r., Warszawa

Rok 2022, naznaczony brutalną i bezprecedensową agresją na Ukrainę, pokazał nam siłę jedności i potrzebę stałego zwiększania odporności. Patrząc w przyszłość, wyciągamy cenne wnioski z przeszłości. Dlatego naszym działaniom w roku 2023 przyświecać będzie hasło PARTNERSHIPS FOR CYBER RESILIENCE.

Szczegóły »

RAPORTY, RANKINGI, KOMENTARZE

Prezes Zarządu PAIH, Paweł Kurtasz podczas Polsko-Emirackiego Forum Gospodarczego 25 maja 2023
Polska wykonała w ciągu ostatnich dekad ogromny skok gospodarczy. Nasza oferta jest dziś bardzo konkurencyjna na świecie, a rozwiązania oferowane przez polskie firmy budzą zainteresowanie wielu inwestorów i kontrahentów. Zjednoczone Emiraty Arabskie to państwo bardzo otwarte na wspieranie innowacyjnych technologii. Cieszę się, że Polska jest dziś partnerem dla krajów najbardziej na świecie rozwiniętych gospodarczo i technologicznie.

Przegląd makroekonomiczny PAIH

Zapraszamy na comiesięczną dawkę analizy makroekonomicznej Polski przygotowanej na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego. Więcej »

Co słychać w biznesie

Wizyta Business France w PAIH
Spotkanie z przedstawicielami Business France w biurze PAIH to obietnica zwiększenia współpracy gospodarczej. Business France to francuska agencja promocji eksportu i inwestycji, która powstała w 2015. Spotkanie odbyło się 9 maja w ramach wizyty przedstawicieli francuskiej agencji w Polsce i nawiązania relacji. Spotkanie w warszawskiej siedzibie firmy było jednym z głównych punktów wizyty przedstawicieli Business France w Polsce.

Więcej »
Konsultacje "Odbudowa Ukrainy" - rynek maszyn i urządzeń
Maszyny i urządzenia to kolejny spośród sektorów, których dotyczą konsultacje branżowe w ramach cyklu "Odbudowa Ukrainy", organizowane przez Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Kijowie. Spotkanie w warszawskim biurze PAIH z przedstawicielami polskich przedsiębiorstw oraz w formie wirtualnej ze stroną ukraińską rozpoczął Aleksander Siemaszko, zastępca dyrektora departamentu współpracy i handlu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.

Więcej »
PAIH na Impact 2023
Za nami 200 wystąpień w 23 obszarach tematycznych na 8 scenach Impact 2023, czyli najbardziej prestiżowego wydarzenia gospodarczo-technologiczne w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym biorą udział topowi managerowie z największych globalnych firm, politycy, wybitni naukowcy oraz światowej klasy eksperci. Wśród ponad 600 mówców nie mogło zabraknąć także reprezentantów Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu - Prezesa Pawła Kurtasza i Członka Zarządu Grzegorza Oszasta. Impact 2023 był okazją do licznych dyskusji, szerokiego networkingu i promocji działalności Agencji.

Więcej »
Porozumienie pomiędzy PAIH a koreańską agencją KIND zawarte
Mamy ogromny potencjał do rozwijania współpracy i razem z naszymi koreańskimi partnerami liczymy, że będziemy wykorzystywać go w stu procentach. Podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy PAIH i Koreańską Korporacją Rozwoju Miast i Infrastruktury KIND.

Więcej »
Visa otworzy w Polsce pierwszy globalny hub technologiczno-produktowy
Visa, jeden ze światowych liderów płatności cyfrowych planuje otworzyć w Polsce globalny hub technologiczno-produktowy, który będzie pierwszym tego rodzaju projektem w Europie Środkowo-Wschodniej. Inwestycja ma na celu wsparcie modelu rozwoju innowacji opartego na działaniu w trybie 24/7 oraz dalsze napędzanie szybkiego rozwoju handlu cyfrowego i płatności. Polska Agencja Inwestycji i Handlu wsparła firmę w całym procesie inwestycyjnym.

Więcej »
Sukces Polsko-Emirackiego Forum Gospodarczego
Nasze kraje łączy ogromny potencjał współpracy, chęć rozwoju nowoczesnych technologii i odważne spojrzenie w biznesową przyszłość. To wnioski z Polsko-Emirackiego Forum Gospodarczego, zorganizowanego w Warszawie przez PAIH oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Więcej »

Czy wiesz, że...

o biznesie i przywództwie rozmawiamy z młodzieżą?
Podczas Our Future Forum, które odbyło się w Warszawie, prezes PAIH Paweł Kurtasz opowiadał o dyplomacji gospodarczej, którą zajmuje się PAIH. O perspektywach dla osób wkraczających na rynek pracy i możliwościach budowania w Polsce międzynarodowej marki mówił podczas panelu "Globalny biznes z Polski". Młodzi uczestnicy forum wzięli też udział w warsztacie "Dyplomacja ekonomiczna w praktyce".

Zobacz więcej »

Kliknij na mapę i sprawdź informacje z rynków

Masz pytania?
Napisz do nas: paih24@paih.gov.pl

Śledź nas:  Facebook  Twitter  YouTube  LinkedIn  Instagram  Archiwum PAIH Newsletter