PAIH Newsletter sierpień 2023, Numer 69
Nie przegap...
PAIH Forum Biznesu
czwartej edycji PAIH Forum Biznesu
PAIH Forum Biznesu to wydarzenie organizowane dla sektora MŚP i jego partnerów - przedstawicieli regionów oraz instytucji rozwoju. To przestrzeń dla przedsiębiorców, którzy chcą się rozwijać, szukają nowych rozwiązań i pomysłów. Szczególnie dla tych, którzy planują lub już rozpoczęli ekspansję na zagraniczne rynki. PAIH Forum Biznesu to niepowtarzalna okazja do osobistego spotkania z ekspertami z ponad 70 rynków zagranicznych, otrzymania praktycznej wiedzy i kontaktów biznesowych. Na PAIH Forum Biznesu poznasz gotowe rozwiązania i narzędzia wsparcia oferowane przez PAIH.

Spotkajmy się na PGE Narodowym już 4 i 5 października. Tu zaczyna się eksport.

Zobacz więcej na: www.paihforumbiznesu.gov.pl

RAPORTY, RANKINGI, KOMENTARZE

Paweł Kurtasz, prezes zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu o eksportowym rekordzie Agencji
W pierwszym półroczu 2023 roku eksperci Departamentu Eksportu PAIH intensywnie działali na rzecz wsparcia aktywności eksportowej i inwestycyjnej polskich przedsiębiorców zarówno w formie wirtualnej, jak i stacjonarnej. Oferta była dostosowywana do potrzeb polskiego biznesu. Przedsiębiorcom dostarczaliśmy najaktualniejszych informacji o rynkach zagranicznych oraz organizowaliśmy liczne wydarzenia o charakterze informacyjno-promocyjnym. Patrząc na wyniki za ostatnie pół roku widzimy, że nasze wysiłki nie poszły na marne.
Piotr Dytko, Członek Zarządu PAIH, podczas otwarcia Regionalnego Biura Handlowego PAIH we Wrocławiu
Pomysł powołania Regionalnych Biur Handlowych zrodził się z potrzeby bycia bliżej lokalnych przedsiębiorców. Nie zawsze zdają sobie oni sprawę z tego, co może zaoferować PAIH i jak możemy pomóc im się rozwijać. Dzięki regionalnym przedstawicielstwom kontakt z PAIH będzie łatwiejszy. Dla nas to bardzo ważne, żeby docierać do lokalnych przedsiębiorców i działać w regionie. Szczególnie tutaj we Wrocławiu i na całym Dolnym Śląsku. To prężnie rozwijający się region o ogromnym potencjale i miejsce realizacji wielu inwestycji. W ciągu ostatnich 10 lat ich wartość wyniosła aż 11,6 mld euro. Przyniosły one ponad 33 tys. nowych miejsc pracy. Wśród ostatnich tych największych inwestycji wymienić należy chociażby fabrykę Intela w Miękini, zakłady LG Chem i LG Solution czy fabrykę Mercedesa w Jaworze. Tylko w ostatnich trzech latach udało się przyciągnąć na Dolny Śląsk projekty o wartości ponad 7 miliardów euro, przede wszystkim z branży elektronicznej i elektromobilności. Te dotychczasowe dokonania pokazują, że inwestorzy dostrzegają możliwości rozwoju w tym regionie. Podobnie dostrzegamy je my, stąd decyzja o otwarciu Regionalnego Biura Handlowego PAIH właśnie tutaj, we Wrocławiu.
Marcin Fabianowicz, Dyrektor Departamentu Inwestycji PAIH o inwestycji w nowe centrum Global Business Services w Warszawie
Decyzja Equinix o wyborze Warszawy na lokalizację nowego centrum GBS w Europie potwierdza trend, że liczba inwestycji zagranicznych w naszym kraju, zwłaszcza w sektorze BSS, rośnie z roku na rok. Pokazuje również, że Polska ze względu na swoją innowacyjność oraz dużą pulę talentów jest atrakcyjną i cenioną lokalizacją biznesową na globalnej mapie inwestycji.

Przegląd makroekonomiczny PAIH

Zapraszamy na comiesięczną dawkę analizy makroekonomicznej Polski przygotowanej na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego. Więcej »

Co słychać w biznesie

Eksportowe rekordy PAIH
Tysiące spotkań B2B, setki kontraktów za miliony złotych i dziesiątki wydarzeń. Tak wyglądało ostatnie pół roku w wydaniu Departamentu Eksportu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Dzięki wytężonej pracy ekspertów PAIH kolejni polscy przedsiębiorcy zaczęli podbijać zagraniczne rynki.

Więcej »
Equnix Inc otwiera nowe centrum biznesowe w Polsce
Wywodzący się ze Stanów Zjednoczonych Equnix Inc przy wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, zdecydował się otworzyć kolejne biuro w Warszawie. Nowa filia spółki stworzy liczne miejsca pracy dla wysoce wykwalifikowanych specjalistów.

Więcej »
Spotkanie polskich firm z ukraińską agencją w Kijowie
W siedzibie Państwowej Agencji Odbudowy i Rozwoju Infrastruktury Ukrainy odbyło się kolejne spotkanie polskich firm ze stroną ukraińską. Rozmowy dotyczyły udziału w odbudowie Ukrainy oraz usprawniania procedur i współpracy pomiędzy stroną polską i ukraińską.

Więcej »
PAIH bliżej biznesu na Dolnym Śląsku. Regionalne Biuro Handlowe we Wrocławiu otwarte
Polska Agencja Inwestycji i Handlu uruchomiła kolejne z zapowiadanych dwunastu Regionalnych Biur Handlowych. Wrocławski oddział PAIH otworzył członek zarządu Agencji Piotr Dytko wraz z dolnośląskimi samorządowcami. Biuro będzie wspierać firmy z Dolnego Śląska w międzynarodowych kontaktach biznesowych.

Więcej »

Kliknij na mapę i sprawdź informacje z rynków

Masz pytania?
Napisz do nas: paih24@paih.gov.pl

Śledź nas:  Facebook  Twitter  YouTube  LinkedIn  Instagram  Archiwum PAIH Newsletter