Czas trwania projektu: lata 2024-2026 (kontynuacja projektu z lat 2018-2023).
Celem projektu jest wsparcie zmian zachodzących w Ukrainie w zakresie rozwoju regionalnego i rozwoju przedsiębiorczości poprzez podwyższanie zdolności instytucjonalnej ukraińskiej administracji w tych obszarach.
Lider projektu: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
Partnerzy projektu: Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
Projekt realizowany jest na podstawie 3-letniej partnerskiej umowy zawartej pomiędzy Polską Agencją Inwestycji i Handlu S.A. a Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej.
Projekt finansowany jest w ramach Planu Współpracy Rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP ze środków rezerwy celowej przeznaczonej na współpracę rozwojową.
Wysokość dotacji celowej na dany rok uzgadniana jest corocznie. Kwota dotacji dla projektu na 2024 rok wynosi 400 000,00 zł.
Beneficjent projektu: ukraińska administracja lokalna i regionalna oraz organizacje pozarządowe zrzeszające miasta, samorządy i instytucje otoczenia biznesu w Ukrainie.
W ramach projektu PAIH S.A. zrealizuje trzy działania:
- Wsparcie szkoleniowo-doradcze
Celem tego działania jest stworzenie profesjonalnej oferty inwestycyjnej przez ukraińskie regiony i miasta oraz wypracowanie ekosystemu wsparcia eksportera.
Realizowane w ramach tego działania zadania (seminaria/ konferencje/ webinaria/ szkolenia) pozwolą wyposażyć beneficjentów projektu w wiedzę i kompetencje, które będą niezbędne w kontekście przygotowań do powojennej odbudowy kraju, a w dalszym kroku, w procesie przywracania atrakcyjności inwestycyjnej oraz potencjału do współpracy z przedsiębiorcami/inwestorami zagranicznymi. - Szkolenia (staż/ wizyta studyjna) w Polsce w obszarze inwestycji
Celem jest stworzenie profesjonalnego ekosystemu inwestycyjnego przez ukraińskie regiony i miasta w ramach parków naukowo-technologicznych.
W ramach działania zorganizowane zostaną misje przyjazdowe/ wizyty studyjne przedstawicieli miast, instytucji centralnych i samorządowych do wybranych parków naukowo-technologicznych w Polsce. Tematyką misji będzie polskie doświadczenia tworzenia parków naukowo-technologicznych, pozyskiwanie funduszy unijnych na ten cel, stworzenie warunków dla budowania infrastruktury parków naukowo-technologicznych oraz sposoby przyciągania firm. Misja obejmować będzie warsztaty w wybranych parkach prowadzone przez przedstawicieli jednostki zarządzającej. - Szkolenia i materiały edukacyjne budujące kompetencje do przekazywania wiedzy dotyczącej standardów obsługi inwestora
Celem działania jest stworzenie profesjonalnej oferty inwestycyjnej przez ukraińskie regiony i miasta oraz zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej regionów.
W ramach działania zorganizowane zostaną szkolenia i warsztaty skupione na podnoszeniu kompetencji i ugruntowaniu wiedzy uczestników w zakresie efektywnej obsługi inwestycyjnej oraz zapoznaniu uczestników ze sposobami promocji ofert terenów inwestycyjnych.
|
Liczba odwiedzin: 77